X
9 na 10 osób z lekkim i średnim ubytkiem słuchu nie decyduje się na noszenie aparatów słuchowych. Wielu ludzi potrzebuje zachęty do korzystania z nich.
2018-08-07

Potencjalnych użytkowników aparatów słuchowych jest więcej niż myślisz

Czy wiesz, że 9 na 10 osób z lekkim i średnim ubytkiem słuchu nie decyduje się na noszenie aparatów słuchowych? Przyjrzeliśmy się temu, dlaczego wiele osób unika aparatów słuchowych i jak wysokiej jakości produkt zmieniający życie może wpłynąć na ich sposób myślenia.

Co szósta osoba dorosła cierpi z powodu ubytku słuchu – wskazują europejskie statystyki dotyczące niedosłuchu. Co więcej,  9 na 10 osób z lekkim i średnim ubytkiem słuchu nie decyduje się na noszenie aparatów słuchowych. To oznacza, że istnieje ogromna rzesza ludzi, którzy potrzebują zachęty do noszenia aparatów słuchowych i przedstawienia im korzyści, jakie mogą one przynieść w ich życiu.

 

Strach przed uświadomieniem sobie niedosłuchu

Zanim wykorzystamy tę część rynku, musimy zrozumieć, dlaczego te osoby decydują się nie nosić aparatów słuchowych. Nie jest wielką niespodzianką, że najważniejszym powodem rezygnacji z aparatów słuchowych jest poziom wstydu kojarzonego z tradycyjnym wyglądem aparatów słuchowych. Wiemy, że ubytek słuchu może dotknąć każdego. Dlatego tak istotne jest, żeby osoby potrzebujące aparatów słuchowych mogły je nosić bez obaw, lecz z pewnością siebie.

Wiele osób, które mają negatywną opinię o aparatach słuchowych, może nie zdawać sobie sprawy, że nie są one topornymi, widocznymi z daleka urządzeniami. Oczywiście mogło tak być dawniej, ale nie w dobie dzisiejszej technologii. Dziś, jak wiadomo, aparaty słuchowe mogą być praktycznie niezauważalne, a niektóre z nich są tak małe, że niemal w całości chowają się w kanale słuchowym. Naturalnie te niewielkich rozmiarów urządzenia są niezwykle pomocne w walce z negatywnymi stereotypami dotyczącymi aparatów słuchowych, pozwalając ludziom cierpiącym z powodu niedosłuchu na prowadzenie normalnego życia bez zwracania niczyjej uwagi na noszony aparat słuchowy. Zastanawiasz się, jaka jest w tym Twoja rola? Właśnie w taki sposób branża protetyczna poradziła sobie z tym tematem, poprzez unik w postaci “praktycznie niewidocznych” aparatów wewnątrzusznych.

Co przełomowe wzornictwo może dać osobom z niedosłuchem?

Chociaż to bardzo dobry sposób, by “ukryć” swój niedosłuch i zyskać więcej pewności, może to nie zmienić strachu i frustracji, która towarzyszy osobom noszącym aparaty słuchowe w związku z ich przypadłością. Musimy sięgnąć głębiej i odnieść się do tych niepokojów, by zrozumieć jak te osoby się czują oraz co inni sobie myślą.

Co, jeśli istniałby sposób, by znaleźć wyjątkową formę, która nie jest kojarzona z aparatem słuchowym, ale wygląda bardziej elegancko i pasuje do tego, jak te osoby postrzegają się w codziennym stylu życia?

Co by to dało osobom z niedosłuchem? Zmieniłoby ich życia, pozwoliło pacjentom czuć się zupełnie “normalnie” i pozbyć się strachu. Czuliby się pewnie na co dzień. Zamiast nosić coś, co sprawia wrażenie urządzenia medycznego, mogą korzystać z rozwiązania wykorzystującego zaawansowaną technologię, które pasuje do ich stylu i osobowości. Może to pomóc im przywrócić pewność siebie i pokonać bariery społeczne kojarzone z ubytkiem słuchu.

Wspaniała wiadomość jest taka, że Signia wyznacza trendy w innowacjach z dziedziny zaawansowanego słyszenia, w związku z czym pracujemy nad produktami, które odmienią życia użytkowników i pomogą Ci zyskać nowych pacjentów i klientów.

Jeśli interesują Cię informacje na temat naszych przełomowych aparatów słuchowych i tego, jak mogą zmienić życie Twoich pacjentów i dać im pewność siebie, śledź naszą stronę. W najbliższych tygodniach będziemy publikowac kolejne ekscytujące informacje na temat produktów, które zmienią zasady gry. Nie chcesz ich przegapić!