X
Jak sprawić, żeby noszenie aparatów słuchowych było wygodniejsze? Najlepiej skorzystać z praktycznych aplikacji mobilnych i dodatkowych akcesoriów.
2017-07-12

9 praktycznych akcesoriów i aplikacji ułatwiających korzystanie z aparatów słuchowych

Jak sprawić, żeby noszenie aparatów słuchowych było wygodniejsze? Najlepiej skorzystać z praktycznych aplikacji mobilnych i dodatkowych akcesoriów, które zwiększą komfort użytkowania: pilotów zdalnej obsługi, nadajników, streamerów, aplikacji do ćwiczeń słuchowych.

Akcesoria nie są zwykle niezbędne do codziennego korzystania z urządzeń. Są jednak dodatkiem, który może znacznie umilić nam życie. W szczególności dotyczy to akcesoriów przeznaczonych do aparatów słuchowych – ułatwiają one codzienną obsługę urządzeń, podnoszą komfort użytkowania i znacznie zwiększają ich funkcjonalność. Aparaty słuchowe stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki nowym pilotom do zdalnej obsługi, streamerom, nadajnikom TV oraz aplikacjom mobilnym pozwalającym na zmianę ustawień, wykonywanie ćwiczeń słuchowych czy transmisję dźwięku.

Mały pilot zdalnego sterowania do aparatów słuchowych

Nowy pilot miniPocket charakteryzuje się wyjątkowo niewielkimi wymiarami, dzięki czemu idealnie wpisuje się w potrzeby licznych użytkowników aparatów słuchowych, który oczekiwali kompaktowego urządzenia tego typu. Pilot przypomina swoim wyglądem breloczek do kluczy i z powodzeniem może pełnić jego rolę. Wszystkie przyciski są rozmieszone w sposób umożliwiający ich intuicyjną obsługę. Zmiany poziomu głośności oraz programu pracy można dokonać bez potrzeby patrzenia na urządzenie. Pilot miniPocket stanowi rozwiązanie alternatywne dla przeznaczonej do smartfonów aplikacji touchControl i jest kompatybilny ze wszystkimi aparatami słuchowymi Signia, którymi można również sterować zdalnie z poziomu aplikacji.

Nadajnik TV

Oprócz złącza 3,5 mm stereo oraz (wymagającego adaptera) wejścia RCA (cinch) oferowanego w poprzednim modelu, nowy nadajnik TV został teraz wyposażony również w wejście optyczne. Dzięki niemu można podłączyć go do wszystkich nowoczesnych telewizorów i systemów audio. System easyTek przesyła dźwięk bezpośrednio do aparatu słuchowego, bez żadnych wyczuwalnych opóźnień. Stan podłączeń oznaczony jest odpowiednimi diodami LED, zaś poziom głośności można regulować dodatkowymi przyciskami.  Zmieniony interfejs użytkownika sprawia, że nadajnik stał się jeszcze prostszy w obsłudze.

Inne sprawdzone akcesoria współpracujące z aparatami słuchowymi

Jakie jeszcze akcesoria można wykorzystywać z aparatami Signia/Siemens? Poza dwoma już wymienionymi do słuchowych istnieje cała gama dodatkowych urządzeń do aparatów słuchowych:

  • Streamer easyTek umożliwia bezprzewodowe podłączenie wszystkich aparatów Signia z technologią e2e wireless, poprzez złącze Bluetooth, z nowoczesnymi urządzeniami elektronicznymi – również za pomocą nadajnika TV.
  • Mikrofon zewnętrzny VoiceLink również może łączyć się z aplikacją easyTek.
  • easyPocket to uniwersalny pilot zdalnego sterowania z dodatkowym ekranem.
  • Ładowarka eCharger umożliwia nocne ładowanie aparatów słuchowych Signia wyposażonych w akumulatory z funkcją wielokrotnego ładowania.

Aplikacje

Oprócz akcesoriów istnieją również praktyczne aplikacje na smartfony do aparatów słuchowych:

  • Aplikacje easyTek oraz touchControl (dostępne dla urządzeń z systemami iOS i Android) pozwalają na prostą i intuicyjną korektę wielu ustawień za pomocą smartfona.
  • Aplikacja myHearing (dostępna dla smartfonów z systemami iOS i Android) pozwala na kontakt pomiędzy protetykiem a pacjentem za pośrednictwem systemu TeleCare. Ponadto zawiera szereg ćwiczeń słuchowych, praktycznych porad, filmów instruktażowych a nawet instrukcję obsługi aparatu. Działa ze wszystkimi aparatami słuchowymi Signia.

Wymienione wyżej akcesoria są kompatybilne niemal ze wszystkimi aparatami słuchowymi Signia (w zależności od modelu).

Przeczytaj więcej o aplikacjach i akcesoriach przeznaczonych do aparatów słuchowych Signia tutaj.