X
Czy Twoi pacjenci skarżą się na brzmienie własnego głosu. Oto przyczyna.
2017-09-25

Czym są problemy z własnym głosem?

Czy Twoi pacjenci skarżą się na brzmienie własnego głosu? Oto przyczyna.

Jako protetycy słuchu staramy się dostarczyć użytkownikom aparatów słuchowych dźwięk jak najbardziej naturalny. Współczesna technologia pozwoliła podwyższyć ogólną jakość naturalnego brzmienia, jednak każdy, kto korzysta z aparatów słuchowych, doświadcza zmiany brzmienia własnego głosu. Tak naprawdę wielu pacjentów musi zaakceptować fakt, że nigdy nie będą całkowicie usatysfakcjonowani własnym głosem.

Zidentyfikowanie przyczyny problemów z własnym głosem nie zawsze jest proste. Jeśli podejmie się nieprawidłowe kroki, by rozwiązać tę kwestię, prawdopodobnie zmniejszy się korzyści audiologiczne, które przynosi aparat słuchowy.

Można wyróżnić dwie przyczyny problemów z własnym głosem. Jedna z nich nazywana jest efektem okluzji – wyższa głośność własnego głosu użytkownika w sytuacji, gdy kanał słuchowy jest zablokowany przez aparat z dopasowaniem zamkniętym. Drugim powodem problemów z własnym głosem jest  wzmocnienie aparatu słuchowego, które może sprawić, że własny głos będzie postrzegany jako nienaturalny.

Czy zastanawiałeś się nad przyczyną problemów Twoich pacjentów z ich własnym głosem i potencjalnych wad obecnego podejścia do dopasowania? Nie przegap naszego następnego wpisu, z którego dowiesz się więcej.