X

Czym są problemy z własnym głosem?Jako protetycy słuchu staramy się dostarczyć użytkownikom aparatów słuchowych dźwięk jak najbardziej naturalny. Współczesna technologia pozwoliła podwyższyć ogólną jakość naturalnego brzmienia, jednak każdy, kto korzysta z aparatów słuchowych, doświadcza zmiany brzmienia własnego głosu. Tak naprawdę wielu pacjentów musi zaakceptować fakt, że nigdy nie będą całkowicie usatysfakcjonowani własnym głosem.

Zidentyfikowanie przyczyny problemów z własnym głosem nie zawsze jest proste. Jeśli podejmie się nieprawidłowe kroki, by rozwiązać tę kwestię, prawdopodobnie zmniejszy się korzyści audiologiczne, które przynosi aparat słuchowy.

Można wyróżnić dwie przyczyny problemów z własnym głosem. Jedna z nich nazywana jest efektem okluzji – wyższa głośność własnego głosu użytkownika w sytuacji, gdy kanał słuchowy jest zablokowany przez aparat z dopasowaniem zamkniętym. Drugim powodem problemów z własnym głosem jest  wzmocnienie aparatu słuchowego, które może sprawić, że własny głos będzie postrzegany jako nienaturalny.

Czy zastanawiałeś się nad przyczyną problemów Twoich pacjentów z ich własnym głosem i potencjalnych wad obecnego podejścia do dopasowania? Nie przegap naszego następnego wpisu, z którego dowiesz się więcej.