X
Przez wiele lat aparaty słuchowe były postrzegane jako toporne i nieatrakcyjne pod względem wyglądu. Signia przedstawi produkt, który zmieni zasady gry, łącząc nowoczesną technologię i stylowy wygląd!
2018-08-16

Wyjątkowy wygląd aparatów słuchowych może przyciągnąć nowych klientów

Wciąż zbyt wiele osób uważa aparaty słuchowe za brzydkie. Dlaczego tak jest? Elegancki, innowacyjny wygląd połączony z zaawansowanymi technologicznie funkcjami audiologicznymi może grać kluczową rolę w zmianie powszechnego odbioru.

 

Ludzie uwielbiają produkty, które pasują do nich i do ich osobowości, więc wyjątkowe projekty, które odwołują się do stylu życia i postrzegania samych siebie, są standardem w każdej branży, w której ważne jest wyróżnienie się. Sprawdza się to w wielu różnych produktach, takich jak telefony komórkowe, słuchawki, a nawet okulary. Ten ostatni przykład dowodzi, że jest to możliwe również w przypadku wyrobów medycznych, jak na przykład aparaty słuchowe.

Przez wiele lat aparaty słuchowe były postrzegane jako toporne i nieatrakcyjne pod względem wyglądu. Taki pogląd często zniechęcał dużą liczbę osób do choćby przymierzenia aparatu słuchowego, co oznacza, że istnieje wielu potencjalnych klientów, których trzeba przekonać.

W odpowiedzi na to branża starała się stworzyć możliwie najmniejsze aparaty słuchowe, dzięki czemu były one niemal niewidoczne dla osób postronnych. Jednak obecnie ludzie są równie przywiązani do stylu i noszenia tego, co ich wyraża. Coraz więcej osób otwiera się odnośnie swoich problemów ze słuchem i szuka eleganckiego i innowacyjnego urządzenia, które podkreśli to przesłanie.

Nadszedł czas na zmianę sposobu myślenia w kwestii wyglądu aparatów słuchowych. Jak pokazały ostatnie badania EuroTrak, postrzeganie aparatów słuchowych poprawiło się – jeszcze sześć lat temu ponad połowa respondentów czuła się zawstydzona z powodu noszenia aparatu, a dziś jest to mniej niż jedna trzecia. Ulepszone projekty odegrały rolę w zmianie stosunku, więc wyjątkowy projekt mógłby poprawić postrzeganie aparatów słuchowych w niespotykanym stopniu.

 

Dlaczego elegancki projekt ma znaczenie?

Dzisiejsze pokolenie indywidualistów nie chce nudnych, zbyt “medycznych” urządzeń. Nie chcą cierpieć z powodu ubytku słuchu i nie chcą, by aparat słuchowy sprawiał, że będą czuć piętno kogoś z wadą słuchu. Zamiast tego chcą eleganckich i stylowych wzorów, którym towarzyszyć będą wiodące technologie, które sprawią, że będą się czuć pewnie pomimo swojej przypadłości. Tak, jak w [przypadku innych urządzeń medycznych i wspomagających, na przykład okularów, użytkownicy chcą mieć wybór, który połączy najlepsze cechy obu światów: zaawansowany technologicznie produkt i estetyczny, elegancki wygląd.

Teraz nadszedł czas, by dać jasny przekaz poprzez wyjątkowy projekt i zespołowi Signia udało się to osiągnąć. Niedawno przeprowadziliśmy badania konsumenckie na grupie 500 osób z lekkim i średnim ubytkiem słuchu, by ocenili nowe aparaty słuchowe Signia (dostępne wkrótce).

Rezultat? Uznali je za niezwykle świeże i inne w porównaniu do obecnych rozwiązań na rynku.

Wyznaczamy nowe szlaki w projektowaniu aparatów słuchowych i chcemy, żebyście byli częścią tej emocjonującej podróży. Jeśli interesują Cię informacje na temat naszego nowego, ekscytującego produktu, śledź naszą stronę i profil na Facebooku w najbliższych tygodniach.  Jesteśmy przekonaniu, że ten produkt przyciągnie nowych i powracających klientów teraz i w przyszłości.